Ne tür bilgiler topluyoruz?
Hangi Hizmetleri kullandığınıza bağlı olarak, sizden veya sizin hakkınızda farklı türde bilgiler toplarız.
Yaptığınız şeyler ve verdiğiniz bilgiler.
Bir hesap açmanız, içerik oluşturmanız veya paylaşmanız ve başkalarıyla mesajlaşmanız ya da iletişim kurmanız dahil olmak üzere, Hizmetlerimizi kullanmanız sırasında sağladığınız içerikleri ve diğer bilgileri toplarız. Bir fotoğrafın yeri veya bir dosyanın oluşturulduğu tarih gibi, sağladığınız içerikteki veya içerik hakkındaki bilgiler buna dahil olabilir. Ayrıca görüntülediğiniz ya da etkileşimde bulunduğunuz içerik türleri veya hareketlerinizin sıklığı ve süresi gibi, Hizmetlerimizi nasıl kullandığınızla ilgili bilgileri de toplarız.
Başkalarının yaptığı şeyler ve verdiği bilgiler.
Başka kişilerin Hizmetlerimizi kullanırken, sizinle ilgili bilgiler dahil olmak üzere (örneğin bir fotoğrafınızı paylaşırken, size mesaj gönderirken veya iletişim bilgilerinizi yüklerken, senkronize ederken veya içe aktarırken) sağladıkları içerik ve bilgileri de toplarız.
Ağlarınız ve bağlantılarınız.
En çok iletişim kurduğunuz kişiler veya paylaşımda bulunmayı sevdiğiniz gruplar gibi, bağlantılı olduğunuz kişi ve gruplar ve onlarla nasıl etkileşimde bulunduğunuz hakkındaki bilgileri toplarız. Ayrıca bu bilgileri bir cihazdan yükler, senkronize eder veya içe aktarırsanız (adres defteri gibi) sağladığınız iletişim bilgilerini de toplarız.
Ödemelerle ilgili bilgiler.
Hizmetlerimizi alışveriş veya mali işlemler yapmak için kullanırsanız (Yetlife üzerinden bir şey satın almak, bir oyunda bir şey satın almak veya bağış yapmak gibi), bu alışveriş veya işlem hakkındaki bilgileri toplarız. Kredi kartı ya da banka kartı numaranız veya başka kart bilgisi gibi ödeme bilgileri, diğer hesap ve kimlik doğrulama bilgilerinin yanı sıra fatura, gönderim ve iletişim bilgileri bunlara dahildir.
Cihaz bilgisi.
Verdiğiniz izinlere bağlı olarak, Hizmetlerimizi yüklediğiniz ya da bunlara eriştiğiniz bilgisayarlar, telefonlar veya diğer cihazlardan ya da bu cihazlar hakkındaki bilgileri toplarız. Farklı cihazlarınızdan topladığımız bilgileri birbirleriyle ilişkilendirebiliriz. Bu, tüm cihazlarınızda tutarlı Hizmetler sağlamamıza yardımcı olur. Topladığımız cihaz bilgilerine bazı örnekler şunlardır: 

İletişim sistemi, donanım versiyonu, cihaz ayarları, dosya ve yazılım isimleri ve türleri, pil ve sinyal gücü, cihaz tanımlayıcıları gibi özellikler.
Belirli coğrafi konumlar dahil olmak üzere cihaz konumları (örneğin GPS, Bluetooth veya WiFi sinyalleri yoluyla).
Cep telefonu operatörünüzün veya internet servis sağlayıcınızın adı, tarayıcı türü, dil ve zaman dilimi, cep telefonu numarası ve IP adresi gibi bağlantı bilgileri.
Hizmetlerimizi kullanan internet siteleri ve uygulamalardan bilgiler.
Hizmetlerimizi kullanan üçüncü şahıs internet sitelerini ve uygulamalarını ziyaret ettiğinizde ya da kullandığınızda bilgi toplarız (örneğin Beğen ya da Yetlife'a Giriş Yap düğmemizi sunduklarında veya ölçüm ve reklam hizmetlerimizi kullandıklarında). Ziyaret ettiğiniz internet siteleri ve uygulamalar hakkındaki bilgiler, bu internet siteleri ve uygulamalardaki Hizmetlerimizi kullanımınız, ayrıca uygulama ya da internet sitesinin geliştiricisi veya yayıncısının size ya da bize sağladığı bilgiler bunlara dahildir.
Üçüncü şahıs ortaklardan bilgiler.
Üçüncü şahıs ortaklarımızdan sizinle ve Yetlife içindeki ve dışındaki hareketlerinizle ilgili bilgileri (örneğin birlikte hizmet sunduğumuz bir ortaktan bilgiler ya da reklamverenlerden onlarla olan deneyimleriniz ya da etkileşimleriniz hakkında bilgiler) alırız.

Bu bilgileri nasıl kullanırız?
İnsanlar için ilgi çekici ve özelleştirilmiş deneyimler yaratmaya tutkuyla bağlıyız. Sahip olduğumuz bilgilerin tümünü, hizmet sağlamaya ve Hizmetlerimizi desteklemeye yardımcı olacak şekilde kullanıyoruz. Bunu şu şekilde yapıyoruz:
Hizmet sağlamak, iyileştirmek ve geliştirmek.
Hizmetlerimizi nasıl kullandığınızı ve onlarla nasıl etkileşime geçtiğinizi, Hizmetlerimiz içinde ve dışında bağlantılı olduğunuz ve ilgilendiğiniz kişileri ya da şeyleri anlamak için bu bilgileri kullanarak Hizmetlerimizi sunabiliyor, içerikleri kişiselleştirebiliyor ve sizin için önerilerde bulunabiliyoruz. 

Ayrıca sahip olduğumuz bilgileri sizin için kısayollar ve öneriler sunmak için de kullanırız. Örneğin, arkadaşınızın resimlerini, profil resimleriniz ve etiketlendiğiniz diğer fotoğraflardan topladığımız bilgilerle karşılaştırarak, arkadaşınıza bir resimde sizi etiketlemesini önerebiliriz. Bu özellik sizin için etkinleştirilmişse, "Zaman Tüneli ve Etiketleme" ayarlarını kullanarak başka bir kullanıcıya sizi bir fotoğrafta etiketlemesini önerip önermeyeceğimizi kontrol edebilirsiniz.

Konum bilgisine sahip olduğumuzda, bu bilgiyi, yer bildiriminde bulunmanıza ve bölgenizdeki etkinlik veya teklifleri bulmanıza yardımcı olmak ya da arkadaşlarınıza yakında olduğunuzu söylemek gibi, size ve başkalarına yönelik Hizmetlerimizi kişiselleştirmek için kullanırız. 

Ürün ve hizmetleri değerlendirmek ve iyileştirmek, yeni ürün veya özellikler geliştirmek, denetim ve sorun giderme aktiviteleri gerçekleştirmek için anket ve araştırmalar yürütür, geliştirilmekte olan özellikleri test eder ve sahip olduğumuz bilgileri analiz ederiz.
Sizinle iletişime geçmek.
Pazarlama iletişimleri göndermek, sizinle Hizmetlerimiz hakkında iletişime geçmek, ilke ve kurallarımızı size bildirmek için bilgilerinizi kullanırız. Bizimle iletişime geçtiğinizde size yanıt vermek için de bilgilerinizi kullanırız.
Reklam ve hizmetler sunmak ve ölçmek.
Elimizdeki bilgileri, size Hizmetlerimiz içinde ve dışında ilginizi çekecek reklamlar gösterebilmek ve reklam ve hizmetlerin etki ve erişimini ölçebilmek amacıyla, reklam ve ölçüm sistemlerimizi geliştirmek için kullanırız. Hizmetlerimizdeki reklamlar hakkında daha fazla bilgi alın ve hakkınızdaki bilgilerin gördüğünüz reklamları kişiselleştirmek için kullanılma şeklini nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenin.
Emniyeti ve güvenliği desteklemek.
Elimizdeki bilgileri, hesapları ve hareketleri doğrulamaya yardımcı olmak ve Hizmetlerimiz içinde ve dışında emniyet ve güvenlik sağlamak için (örneğin şüpheli hareketleri veya koşul ya da ilkelerimizin ihlallerini inceleyerek) kullanırız. Mühendis ekipleri, otomatik sistemler ve şifreleme ve makine öğrenimi gibi gelişmiş teknolojiler kullanarak hesabınızı korumak için yoğun çaba gösteririz. Ayrıca hesabınızın güvenliğini artırmak için kullanımı kolay güvenlik araçları sunarız. Yetlife'ta emniyetin desteklenmesi hakkında daha fazla bilgi için Yetlife Güvenlik Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.
Hizmetlerimizi sunmak ve desteklemek için çerezler ve benzer teknolojiler kullanırız. Bu kullanımların tümü ilkemizin bu bölümünde özetlenmiş ve açıklanmıştır.

Bu bilgiler nasıl paylaşılır?
Hizmetlerimizde Paylaşım
İnsanlar, başkalarıyla bağlantı kurmak ve paylaşımda bulunmak için Hizmetlerimizi kullanır. Bilgilerinizi aşağıdaki şekillerde paylaşarak bunu mümkün kılarız:
Paylaşımda bulunduğunuz ve iletişim kurduğunuz kişiler.
Hizmetlerimizi kullanarak paylaşımda bulunduğunuzda ya da iletişim kurduğunuzda, paylaştıklarınızı görebilecek hedef kitleyi siz seçersiniz. Örneğin, Yetlife'ta bir şey paylaşırken gönderiniz için hedef kitle seçersiniz. Bu; özelleştirilmiş bir kişi grubu, tüm Arkadaşlarınız ya da bir Grubun üyeleri olabilir. Aynı şekilde, Yetlife Sohbet'i kullanırken fotoğraf veya mesaj gönderdiğiniz kişileri de seçersiniz. 

Herkese açık bilgiler, herkesle paylaştığınız bilgiler, Herkese Açık Profilinizdeki bilgiler veya bir Yetlife Sayfasında ya da herkese açık başka bir forumda paylaştığınız içeriklerdir. Herkese açık bilgiler, Hizmetlerimiz içinde ve dışında herkese açıktır ve internet arama motorları, API'ler ve internet dışı medya (örneğin TV) aracılığıyla görülebilir veya erişilebilir.

Bazı durumlarda, paylaşımda bulunduğunuz ve iletişim kurduğunuz kişiler bu içerikleri indirebilir veya Hizmetlerimiz içinde ve dışında başkalarıyla paylaşabilir. Başka bir kişinin Yetlife'daki gönderisine yorum yaptığınızda ya da içeriğini beğendiğinizde, yorumunuzu ya da beğenmenizi görebilecek hedef kitleye bu kişi karar verir. Bu kişinin hedef kitlesi herkese açıksa, yorumunuz da herkese açık olacaktır.
Başkalarının paylaştığı sizinle ilgili içerikleri görecek kişiler.
Diğer kişiler, sizinle ilgili içerikleri seçtikleri hedef kitleyle paylaşmak için Hizmetlerimizi kullanabilirler. Örneğin bir fotoğrafınızı paylaşabilir, bir gönderideki bir konumda sizden bahsedebilir ya da sizi etiketleyebilir veya kendiniz hakkında onlarla paylaştığınız bilgileri paylaşabilirler. Birinin gönderisiyle ilgili endişeleriniz varsa, sosyal şikayet, insanların güvendikleri birinden hızla ve kolayca yardım istemelerine olanak tanıyan bir yöntemdir. Daha Fazla Bilgi Alın.
Hizmetlerimiz dahilindeki ya da Hizmetlerimizi kullanan uygulamalar, internet siteleri ve üçüncü şahıs entegrasyonları.
Hizmetlerimizi kullanan ya da hizmetlerimizle entegre olan üçüncü şahıs uygulamalarını, internet sitelerini ya da diğer hizmetleri kullandığınızda, bunlar paylaştığınız şeyler hakkında bilgi alabilir. Örneğin, Yetlife'ta arkadaşlarınızla bir oyun oynadığınızda veya bir internet sitesinde Yetlife Yorum Yap ya da Paylaş düğmesini kullandığınızda, oyunun geliştiricisi veya internet sitesi oyundaki hareketlerinizle ilgili bilgi toplayabilir veya internet sitesinden Yetlife'ta paylaşım yaptığınıza dair bir yorum veya bağlantı alabilir. Buna ek olarak, bu üçüncü şahıs hizmetlerini indirdiğinizde ya da kullandığınızda, kullanıcı adınız ya da kullanıcı kimliğiniz, yaş aralığınız, ülkeniz/diliniz ve arkadaş listenizin yanı sıra, onlarla paylaştığınız bilgileri içeren Herkese Açık Profilinize erişebilirler. Bu uygulamalar, internet siteleri veya entegre uygulamalar tarafından toplanan bilgiler, onların kendi koşul ve ilkelerine tabidir. 

Bu uygulamalar ve internet siteleriyle paylaştığınız ya da başkalarının paylaştığı sizinle ilgili bilgileri nasıl kontrol edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi alın.. 

Yeni sahip.
Hizmetlerimizin veya varlıklarımızın sahibinin veya bunları kontrol eden kişinin tamamen ya da kısmen değişmesi halinde, bilgilerinizi yeni sahibe aktarabiliriz. 

Üçüncü Şahıs Ortaklar ve Müşterilerle Paylaşım
Hizmetlerimizi sağlamamıza ve iyileştirmemize yardımcı olarak veya reklam ya da ilgili ürünleri kullanarak şirketlerimizi işletmemizi ve dünyanın her yerindeki kişilere ücretsiz hizmetler sunmamızı mümkün kılan üçüncü şahıs şirketlerle birlikte çalışırız. 

Sizinle ilgili bilgileri paylaşabileceğimiz üçüncü şahıs türleri şunlardır:
Reklam, Ölçüm ve Analiz Hizmetleri (Yalnızca Kimliği Belli Etmeyen Bilgiler).
Reklamlarımızın da Hizmetlerimizde bulduğunuz diğer bilgiler kadar uygun ve ilgi çekici olmasını istiyoruz. Bunu göz önünde bulundurarak, sizin hakkınızda elimizde bulunan tüm bilgileri, size ilginizi çekecek reklamlar göstermek için kullanırız. Bize izin vermediğiniz sürece, kimliğinizi belli eden bilgileri (adınız veya e-posta adresiniz gibi, sizinle iletişime geçmek için tek başına da kullanılabilecek ya da kim olduğunuzu belli eden bilgiler) reklam, ölçüm ve analiz ortaklarıyla paylaşmayız. Bu ortaklara, kimliğinizi belli eden bilgileri vermeden veya bilgileri derlediysek kişisel bilgilerinizi belli etmeyecek şekilde, reklamlarının erişimi ve etkisi hakkındaki bilgileri veririz. Örneğin, bir reklamverene reklamlarının nasıl performans gösterdiğini veya kaç kişinin reklamlarını görüntülediğini ya da reklamı gördükten sonra uygulamayı indirdiğini söyler veya bu ortakların hedef kitlesini ya da müşterilerini anlamasına yardımcı olmak için kimliğinizi belli etmeyen demografik bilgiler veririz (örneğin, yazılım mühendisliğini seven, 25 yaşında İstanbul'da yaşayan kadın) ancak bunu yalnızca reklamveren reklamveren kurallarımıza uymayı kabul ettikten sonra yaparız. 

Belirli bir reklamı Yetlife’ta neden gördüğünüzü anlamak için lütfen reklam tercihlerinizi inceleyin. Yetlife'taki reklam deneyiminizi kontrol etmek ve yönetmek istiyorsanız reklam tercihlerinizi ayarlayabilirsiniz.
Satıcılar, hizmet sağlayıcılar ve diğer ortaklar.
Teknik altyapı hizmetleri sağlayarak, Hizmetlerimizin nasıl kullanıldığını analiz ederek, reklam ve hizmetlerin etkisini ölçerek, müşteri hizmetleri vererek, ödemelere imkan tanıyarak veya araştırma ve anketler gerçekleştirerek işletmemizi tüm dünyada destekleyen satıcılara, hizmet sağlayıcılara ve diğer ortaklara bilgilerinizi aktarırız. Bu ortaklar, bu Veri İlkesi ve kendileriyle yaptığımız sözleşmelerle tutarlı olan katı gizlilik yükümlülüklerine uymak zorundadır.